Milan gëzon tifozët! Yllin që po e kërkon Inter po zbarkon në “San Siro” – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan gëzon tifozët! Yllin që po e kërkon Inter po zbarkon në “San Siro”

20:51 | 05 Shkurt 2019

Milan njoftohet se ka rritur përpjekjet e tyre për ta transferuar mesfushorin e Portos dhe Meksikës Hector Herrera.

Sipas Sport Mediaset, Milani ka marrë një ‘hap të rëndësishëm përpara’ për Herrera, ndërsa po punojnë për të gjetur një marrëveshje me agjentin e tij Gabriel Moraes përcjell ORAinfo.

28-vjeçari do t’i konvenojë Rossonerëve pasi që kontrata e tij do të skadojë në fund të sezonit, ndërsa problemet e tyre në mesfushë janë dokumentuar mirë.

Inter dhe Roma duket se po udhëheqin garën për Herrera, por transmetuesi beson se Diavolo mund të përfitojë nga pasiguria e rivalëve të tyre në nivelin e bordit.

Kapiteni i Porto ka bërë 35 paraqitje deri tani këtë sezon, duke shënuar një gol./ORAinfo/

Komento: