Milan gjen trajnerin e ri, ky është ultimatumi për Gattuson – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan gjen trajnerin e ri, ky është ultimatumi për Gattuson

11:45 | 23 Dhjetor 2018

Milan i ka dhënë Gennaro Gattuso ultimatum që të fitoj dy ndeshjet e radhës kundër SPAL dhe Frosinone, ose në të kundërtën do të shkarkohet.

Milan tashmë ka identifikuar trajnerin e ri dhe ai do të jetë Arsene Wenger, përcjell ORAinfo.

Rossonerët u rrëzuan nga katër më të mirët pas humbjes në shtëpi më 1 shtator të së shtunës në Fiorentina.

Kjo ishte ndeshja e tretë e radhës e Serie A pa gjetur pjesën e prapme të rrjetës, duke ndjekur 0-0 me Torino dhe Bolongnen.

Sipas burimeve të shumta, Gattuso duhet të fitojë dy ndeshjet e mbetura të 2018 kundër sulmuesve të Frosinone më 26 dhjetor dhe SPAL më 29 dhjetor.

Edhe kjo mund të mos jetë e mjaftueshme, sikur të mos fitojë bindshëm edhe me shfaqje shumë më të forta, atëherë Gattuso mund të marrë ende presionin.

I preferuari pëër të marrë pozitën e Gattusos është ish-legjenda e Arsenalit, Ëenger, aktualisht jashtë punës pas dekadash në Londër.

Një tjetër çështje që shqetëson klubin është roli i trajnerit të të rinjve të Primavera.

Kjo ndodh sepse Alessandro Lupi pritet gjerësisht të shkarkohet sot.

Taktoret e mundshëm të Primavera përfshijnë ish-lojtarët Federico Giunti, Marco Simone dhe Ibrahim Ba. /ORAinfo/

Komento: