Milan gjen zëvendësuesin e Ibrahimovic

17:54 | 12 Dhjetor 2018

Gjigantët e Serie A, thuhet se janë duke bërë një lëvizje për Michy Batshuayi, përveçse Fabio Quagliarellën.

Milan tani thuhet se është më larg nga nënshkrimi i Zlatan Ibrahimoviç pasi besohet se suedezi është i prirur për një qëndrim në LA Galaxy dhe nuk do të kthehej te Rossonerët, përcjell ORAinfo.

Sportmediaset tani lidh Michy Batshuayi me një lëvizje në Milan, duke deklaruar se ndërsa nuk do të jetë e lehtë për të huazuar atë pasi ai do të kërkojë një pagë prej 8 milionë euro në një sezon, Milan mund të shikojë ta nënshkruajë atë si pjesë të marrëveshjes me Cesc Fabregas.

Milan në janar është duke shikuar shumë alternativa për të forcuar skuadrën. /ORAinfo/

Komento: