Milan hidhet në “gjah” në Angli, e do futbollistin 27 vjeçar – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan hidhet në “gjah” në Angli, e do futbollistin 27 vjeçar

15:56 | 04 Janar 2019

AC Milan ka bërë një vëzhgim për mesfushorin e Fulhamit, Stefan Johansen, raporton Sky në Itali.

Johansen ishte një lojtar kyç në ekipin fitues të Slavisa Jokanoviqit në Fulham në sezonin e kaluar, përcjell ORAinfo.

Por, në këtë sezon Johansen, 27 vjeç, ka bërë zhvilluar vetëm katëe ndeshje që nga minuta e parë në Premier Ligës dhe tetë paraqitje në përgjithësi.

Milan është duke kërkuar në tregun e Anglisë për tu përforcuara, derisa më parë këtë javë ata kanë treguar një interes për yllin e Southampton italianin sulmues, Manolo Gabbiadini./ORAinfo/

Komento: