Milan i bashkohet garës me ekipet e mëdha për futbollistin 60 milionësh nga Franca – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan i bashkohet garës me ekipet e mëdha për futbollistin 60 milionësh nga Franca

11:58 | 18 Shkurt 2020

Milani i është bashkuar një mori klubesh të larta evropiane në garën për të transferuar mesfushorin e Lille, Boubakary Soumare.

Soumare ka qenë një yll i përparuar për ekipin francez, deri më tani është lidhur me një kalim në Premier League, me Manchester United, Liverpool dhe Chelsea të gjithë të kredituar me interes nga një raport në Daily Mail, përcjell ORAinfo.

Në janar, e njëjta prizë raportoi se ai mund të merrte shuma prej60 milionë eurove nëse do të shitej.

Megjithatë , 20-vjeçari përfundoi të qëndrojë me Lille përtej janarit, por menaxheri i tyre Christophe Galtier e la atë jashtë skuadrës së Lille për humbjen 2-1 kundër Marseille të dielën.

“Ekziston një situatë në klub që unë nuk e komentoj”, tha Galtier për L’Equipe, përcjell ORAinfo.

“Në sezonet, mund të ketë tension midis një lojtari dhe klubit të tij. Ne do ta zgjidhim këtë brenda dhe do të gjejmë një zgjidhje. Në këto kushte, për këtë arsye vendosa të punoj në dy opsione të tjera këtë javë”.

Tani po raportohet se AC Milan i është bashkuar garës me Atletico Madrid, Real Madrid, Arsenal dhe Tottenhamnë për të transferuar sfushorin mbrojtës.

Milani mund të kërkojë një azhurnim të Franck Kessie gjatë verës dhe të forcojë thellësinë e mesfushës së tyre, me Soumare që i përshtatet Elliott Management profilin e preferuar të një futbollisti të ri të talentuar që kishte bërë 29 paraqitje në të gjitha garat këtë sezon, përfshirë gjashtë në Ligën e Kampionëve. /ORAinfo/

Komento: