Milan i bije pishman që e largoi super-futbollistin

18:41 | 15 Dhjetor 2018

Të tre sulmuesit që u larguan nga AC Milan verën e kaluar për të arritur në destinacionet e tyre Andre Silva, Bacca dhe Kaliniç po shkëlqejnë në ekipet e reja të tyre.

Një treshe që nuk la kujtime të mëdha në zemrat e tifozëve të Milanit përcjell ORAinfo.

Portugezi nuk është një surprizë, pasi ai ka 8 gola në kampionat dhe ishte golashënuesi krye të ligës për disa orë dhe është e bindur drejtorët e Sevilla për të paguar klauzolën në fund të sezonit dhe të bëjë transferimin e tij të përhershëm.

Ndërkohë, Bacca po shkëlqen te Villarreali dhe Nikola Kaliniç në Atletico Madrid.
Të dy futbollistët e fundit nuk kishin nisje fantastike për ekipet e tyre në La Liga, krahasuar me Andre Silva, falë lëndimeve.

Duket parë formën e portugezit që po kalon në Sevilla, Milan me sa duket i ka rënë pishman që e largoi atë nga San Siro./ORAinfo/

Komento: