Milan i gatshëm të transferojë yllin nga Serie A – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan i gatshëm të transferojë yllin nga Serie A

11:46 | 14 Shkurt 2020

Milan është i interesuar për mbrojtësin e Lazios, Luiz Felipe, por në garë për lojtarin janë edhe rivalët e tyre Juventus dhe Inter.

Sipas botimit të së Premtes në La Gazzetta dello Sport, Lazio janë gati që lojtarin ta mbajnë në skuadër me një marrëveshje të re, përcjell ORAinfo.

Lazio tashmë e ka vendosur në axhendën e tyre negociatat për rinovimin e kontratës së Felipe, e cila aktualisht skadon në vitin 2022.

Marrëveshja e re do të lejonte që lojtari të fitonte një pagë më të lartë nga paga aktuale prej 1 milion euro në sezon, por kryesisht Lazio nuk dëshiron të rrezikojë humbjen e 22-vjeçarit, të cilin ata e nënshkruan nga klubi brazilian i Serie D Ituto.

Raporti shton se nuk ka asnjë mungesë të admiruesve, si në Itali ashtu edhe jashtë saj, me Milanin, si dhe Juventusin dhe Interin të kredituar me interes për Felipe, i cili ka bërë 21 paraqitje në të gjitha garat këtë sezon deri më tani dhe është bërë një shtyllë kryesore trajnerit Simone Inzaghi. /ORAinfo/

Komento: