Milan i jep ultimatum Gattusos

22:43 | 19 Dhjetor 2018

Duket se Milani i ka dhënë një ultimatim Gennaro Gattusos.

Ai do të këtë vetëm tri ndeshje me Milanin dhe duhet që të këtë ndeshje të mira, përndryshe do të shkarkohet shkruan Sport Mediaset.

Tekniku italian është nën presion pas eliminimit nga Europa Ligë ku humbi nga Olympiacosi.

Edhe pse skuadra e tij mbetet në vendin e katër në Serie A, pasi që kuqezinjtë barazuan në dy ndeshje 0-0 kundër Torinos dhe Bolognas.

Sipas raporteve të fundit, Milan i ka dhënë afat Gattusos që ta këndel Milanin deri në fund të dhjetorit, përndryshe ata do t’i ndryshojnë gjërat.

Tri ndeshjet e radhës së Milan janë kundër Fiorentina, Frosinone dhe SPAK, njëri është në garë për në Europë kurse dy të tjerat mund të bien nga liga.

Opsioni nëse shkarkohet Gattuso në mes të sezonit është Roberto Donadoni, një ish lojtar i Milan apo ish trajner i i Arsenal, Arsene Ëenger.

Komento: