Milan i jep ultimatum yllit të skuadrës – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan i jep ultimatum yllit të skuadrës

14:00 | 02 Shkurt 2019

Mesfushori i Milanit, Hakan Calhanoglu thuhet se ka 3 muaj për të ruajtur karrierën e tij te rossonerët, pavarësisht Rino Gattuso që dëshiron që klubi ta mbajë atë.

Thuhet se Leipzig ishin afër nënshkrimit të mesfushorit turk dhe ndërsa Leonardo ishte afër shitjes së tij, por Rino Gattuso siguroi se ai duhet të qëndroi, përcjell ORAinfo.

Gazzetta dello Sport deklaron se Calhanoglu ka 3 muaj më shumë për të shpëtuar karrierën e tij të Milanit dhe ai rrezikon të shitet, nëse ai nuk bën mirë në kohën që ka lënë në klub.

Milan menmdon shitjen e turkut në verë në rast se nuk arrin të tregojë vetën. /ORAinfo/

Komento: