Milan i ofron Lazios Cotrone plus 20 milionë euro për yllin e madh – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Milan i ofron Lazios Cotrone plus 20 milionë euro për yllin e madh

14:20 | 12 Korrik 2019

Pas refuzimit të ofertave të Napolit dhe Atletico Madridit, Lazio është përballur me një tjetër ofertë për Joaquin Correa, këtë herë nga AC Milan.

Në fakt, Rossonerët kanë ofruar Cutrone plus 20 milionë euro për anësorin argjentinas, siç raportohet nga gazeta italiane Il Tempo.

Menaxheri i ri i Milanit, Giampaolo është admirues i lojtarit dhe menaxhmentit e Milanit do të donin ta kënaqnin dëshirën e tij, përcjell ORAinfo.

Megjithatë, presidenti i Lazio, Lotito, nuk dëshiron të shesë Correa për asgjë më pak se 60 milion euro. Kjo u vërtetua nga refuzimi i ofertës së Napolit dhe Atleticos, të cilat ofruan rreth 30 milion euro për shërbimet e lojtarit.

Ndoshta, përfshirja e Cutrone mund të ndryshojë mendjen, edhe pse ai do të jetë i sigurt për të marrë tarifën më të lartë të mundshme të transferimit.

Mbetet për t’u parë nëse oferta do të jetë fillimi i një procesi negocimi. /ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!