Milan i ri, probleme të vjetra – nënshkrimet e verës luftojnë në derbin kundër Interit

17:42 | 17 Shtator 2023

Ndihma e transferimeve të reja nuk i ka mjaftuar AC Milanit pasi humbi derbin 5-1 kundër Interit mbrëmë. Siç thuhet në gazetat e sotme, ata thjesht u plasën nën presionin e derbit.

Stefano Pioli dhe njerëzit e tij u rikthyen në lojë me golin 2-1 nga Rafael Leao, por vetëm dhjetë minuta më vonë ishte 3-1 dhe ndeshja mbaroi. Megjithatë, gjatë gjithë lojës, ishte e qartë se nënshkrimet e reja kishin vështirësi.

Siç theksohet nga Gazzetta Dello Sport, ata tani janë përshtatur me traditën: Interi është superior në derbi. Ishte një Milan disi i ri, por i njëjti problem i vjetër mbeti, me fjalë të tjera, përcjell ORAinfo.

Tijjani Reijnders kishte bërë mirë deri në derbi, por luftoi në betejën e mesfushës, duke mos gjetur hapësirë në mes dhe duke i munguar vizioni për të gjurmuar kur ishte e nevojshme. Ndërkohë, Ruben Loftus-Cheek humbi shumë duele pavarësisht madhësisë së tij.

Më në fund, Christian Pulisic gjithashtu pati një vështirësi të madhe. Ai nuk tentoi as një goditje të vetme dhe gjithashtu ishte shumë i turpshëm për topin. Me pak fjalë, ai nuk shtoi asgjë në sulm dhe Pioli do të shpresojë për një Pulisic ndryshe javën e ardhshme. /ORAinfo/

Komento: