Milan ia merr nga duart yllin e madh PSG-së – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan ia merr nga duart yllin e madh PSG-së

21:37 | 08 Shkurt 2019

Tuttosport sot siguroi disa detaje se si Milani ishte në gjendje të shmangë interesin nga kampionët francezë PSG që donin që ta rrëmbenin Paquetà në dritaren e transferimit të janarit.

Ata pretendojnë se drejtori sportiv i PSG-së Antero Henrique u përpoq të negociojë me Flamengon me qëllim që të ulë tarifën e transferimit dhe komisionin që i paguhet agjentit të përfshirë në marrëveshje, duke rezultuar në negociata për të arritur një bllokim përcjell ORAinfo.

Ishte Leonardo ai që hyri në vendngjarje dhe me lidhjet e tij braziliane ishte në gjendje të përfundojë marrëveshjen shpejt dhe të siguronte nënshkrimin e yllit Brazilianin./ORAinfo/

Komento: