Milan ia pa “hajrin” sonte këtij futbollisti, nuk është Higuaini – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan ia pa “hajrin” sonte këtij futbollisti, nuk është Higuaini

23:40 | 29 Dhjetor 2018

AC Milan mposhti sot SPAL në atë që ishte një lojë e rëndësishme për rossoneri dhe trajnerin e tyre Rino Gattuso.

Milan ka pasur shumë lëndime të lojtarëve , por ata gjithashtu kanë qenë shumë në presion gjatë javëve të fundit, pasi puna e Rino Gattusos nuk është më e sigurt përcjell ORAinfo.

Kjo ishte një fitore e rëndësishme për Milanin dhe Rino Gattuso, ndërsa rossoneri përfunduan me një rezultat 2-1 (falë golave nga Castillejo dhe Higuain).

Milan filloi lojën mirë, por SPAL mori drejtimin në fillim të lojës, pasi ish-skuadra e skuadrës së Milanit, Andrea Petagna hapi rezultatin.

Milani u përgjigj dhe Samu Castillejo e lidhi lojën disa momente më vonë në sajë të një goditje të madhe individuale.

Pas pjesës së parë, Gattuso vendosi të inkuadronte Patrick Cutrone pasi rossoneri kishte nevojë për një gol.
Goli i fitores më në fund erdhi pasi Gonzalo Higuain shënoi një gol vendimtar për rossoneri dhe tifozët e tyre.

Kjo ishte e rëndësishme për të, për klubin dhe për Gattuso për të siguruar punën e tij,por ata tre pikët i arritën falë një Gigio Donnarumma që kishte formë zë shkëlqyeshëm, me përjashtim Higuainit që i fitoi tre pikë./ORAinfo/

Komento: