Milan ia sheh “hajrin” Silvas, falë tij po e transferon yllin e madh – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan ia sheh “hajrin” Silvas, falë tij po e transferon yllin e madh

15:09 | 30 Dhjetor 2018

AC Milan i është afruar më shumë nënshkrimit të objektivit të Romës dhe Fiorentinës, Luis Muriel, për një marrëveshje fillestare huash, përcjell ORAinfo.

Ylli i Sevillas, i cili është tani 27 vjeç, tani ka rënë në favor të klubit andaluzian pasi ka luajtur në Kupën e Botës të FIFA-s verën që lamë pas.

Ai ka bërë vetëm gjashtë paraqitje deri tani, nga të cilat vetëm ka qenë një fillim. Ai ka shënuar një herë, duke asistuar një herë.

Milan kanë bërë lëvizjet e tyre të para për të nënshkruar sulmuesin dhe po udhëheqin garën për kolumbianin.

Roma dhe Fiorentina janë gjithashtu të interesuar për të siguruar shërbimet e tij, Milan tashmë kanë biseduar me Sevilën mbi një marrëveshje të mundshme.

Meqenëse Andre Silva tashmë është në hua në klubin spanjoll, largimi i tij mund të veprojë si një peshë e mirë në një marrëveshje të mundshme me Murielin./ORAinfo/

Komento: