Milan-Ibrahimovic, lajm i keq për tifozët ‘Kuq e Zi’

11:08 | 06 Dhjetor 2018

Ardhja e Gazidis, mosha e lojtarit dhe vendimi i UEFA-s. Këto mund të jenë faktorët që çuan në frenim në negociatat për kthimin në Milan të Ibrahimovicit.

Sipas edicionit aktual të La Gazzetta dello Sport, megjithatë, mund të ketë qenë vetë Ibra që ka ndaluar operacionet. Kjo, të paktën, është ajo që flitet në Suedi.

Zlatan dhe familja e tij do të mësoheshin për të jetuar në Kaliforni, duke përfshirë zonjën Helena që i donte butiqet e Milanos dhe fëmijët tani janë të integruar mirë në shkollat amerikane.

Prandaj, nuk duhet të përjashtohet mundësia që sulmuesi të vendosë të qëndrojë në Shtetet e Bashkuara.

Komento: