Milan interesohet për transferimin e yllit anglez, merr këtë përgjigje – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan interesohet për transferimin e yllit anglez, merr këtë përgjigje

12:13 | 29 Janar 2019

Milan thuhet se ka bërë një afrim të vonuar për Evertonin dhe Anglinë për lojtarin nën 21, anëtari Ademola Lookman.

Sipas Mirror, Milan ka pyetur rreth Lookman, por u tha ‘në mënyrë të vendosur’ nga Everton se 21-vjeçari nuk ishte në shitje, përcjell ORAinfo.

Megjithatë, gazeta pret që Rossonerët ‘të provojnë vendosmërinë’ e Toffees me një ofertë zyrtare përpara afatit të transferimit të së enjtes.

Lookman ishte pjesë e Anglisë që fitoi Kupën Botërore të nën 20 vjeç në 2017 dhe kaloi gjysmën e dytë të sezonit të kaluar në huazim në RB Leipzig, ku ai shënoi pesë gola në vetëm 11 paraqitje. /ORAinfo/

Komento: