Milan ishte afër marrëveshje gjigante, por del një problem i madh

16:59 | 23 Janar 2019

Cristian Zapata po luan një nga sezonet më të mira të karrierës së tij.

Ai filloi si mbrojtës i katërt , por lëndimet bëri që ai të kishte vetëm 17 ndeshje këtë sezon.
Performancat pozitive kanë shtyrë Milanin të fillojë negociatat për rinovimin e kontratës së lojtarit, marrëveshja aktuale e së cilës do të përfundojë në qershor përcjell ORAinfo.

Një takim i parë zyrtar midis agjentit të Zapata, Ivan Ramiro Cordoba dhe Leonardo u zhvillua më 15 janar. Një samit i gjatë që nuk solli rezultatet e dëshiruara.

Sipas asaj që është mësuar nga Calciomercato.com, Milani ofroi një zgjatje të kontratës një vjeçare për lojtarin në shifra më të ulëta krahasuar me 1.7 milion pagën që Zapata ka tani.

Cordoba do të donte një kontratë dy vjeçare për klientin e tij me të njëjtat shifra. /ORAinfo/

Komento: