Milan jep lajmin e madh – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan jep lajmin e madh

16:35 | 25 Dhjetor 2018

Milan do të përballet me Frosinone nesër dhe trajneri Gattuso ka thirrur 23 lojtarë për ndeshjen e Serie A.

Lajm i mirë është se të dy futbollistët, Franck Kessie dhe Tiemoue Bakayoko janë rikthyer pas suspendimeve të tyre, ndërsa Suso nuk është shëruar nga problemi fizik i tij ende përcjell ORAinfo.

Kujtojmë se Milan nuk po kalon nëpër një formë të mirë, sepse në tri ndeshjet e fundit nuk ka shënuar fitore, duke arritur dy barazime dhe së fundmi pësoi humbje nga Fiorentina në San Siro.

Kjo është përbërja e ekipit që ka ftuar Gattuso:

Portierët: A. Donnarumma, G. Donnarumma, Reina

Mbrojtësit: Abate, Calabria, Conti, Laxalt, Musacchio, R. Rodríguez, Romagnoli, Simiq, C. Zapata

Mesfushorët: Bakayoko, Kessié, Mauri, Montolivo, Torrasi

Sulmuesit: Çalhanoglu, Castillejo, Cutrone, Halilović, Higuaín, Tsadjout./ORAinfo/

Komento: