Milan ka transferuar një talent të madh

10:54 | 12 Dhjetor 2018

Ish-portieri i Milanit, Dida beson se Lucas Paqueta do të përshtatet në mënyrë të përkryer me Rossonerët por paralajmëron se ai nuk është Kaka i ri.

Milan, ka spastruar 35 milionë euro në Paqueta, profili i të cilit si një mesfushor sulmues braziliani ka parë në mënyrë të pashmangshme atë në krahasim me Kaka,përcjell ORAinfo.

“Jam i sigurtë se do të bëjë mirë për Milanin”, tha Dida për Gazzetta dello Sport.

“Unë pashë vetëm një pjesë të formës së tij në Flamengo, por të mjaftueshme për mua për të realizuar forcën e tij dhe karakteristika: ai është një talent që të gjithë është duke folur në lidhje në Brazil.

“Megjithatë, unë do të them se për ritmin dhe teknikën e tij, ai do të bëjë shumë mirë në Serie A. Krahasimet me Kaka? Jo, por nuk është çështje e cilësisë.

“Kaka ishte një Nr 10, kurse unë të kam parë Paqueta luajnë më thellë, si një mesfushor, apo më larg, si numër nëntë.

“Unë e kam ndjekur Milanin për javët e fundit dhe ai mund të përshtaten me ato të përkryer: ky është një Milani i ri”, ka thënë Dida./ORAinfo/

Komento: