Milan kompleton transferin e ri

15:34 | 11 Dhjetor 2018

Klubi italian Milan kanë përfunduar tashmë lëvizjen e tyre të parë.

Të dielën, Lucas Paqueta, që konsiderohet si një nga shanset më të mira në Brazil, u ul në Milano.

Pasi ka qenë dëshmitarë i ndeshjes kundër Torinos, mesfushori i është nënshtruar një sërë testesh atletike në Milanello dje.

Siç raportohet nga Gazzetta dello Sport, Paqueta është entuziast për aventurën e re, por gjithashtu i vetëdijshëm për përgjegjësitë, përcjell ORAinfo.

Ai është i gatshëm të mësojë sa më shpejt që të jetë e mundur.

Për shembull, në dialogun me stafin rossoner, ai tashmë po përpiqej të shprehte veten në Itali.

Në ditën e tij të dytë në Itali, ai u takua me disa nga shokët e tij të ri (Reina, Musacchio, Bakayoko dhe Castillejo) dhe u paraqit në Gattuso, nga i cili mori edhe fatin e parë të mirë.

Personeli mjekësor mori notën e rezultateve të marra në testet nga Paqueta.

Rezultatet ishin veçanërisht të kënaqshme. Përveç të qenit i trajnuar mirë, lojtari iu përgjigj pozitivisht një sërë testesh.

Ish lojtari i Flamengo u tregua rezistent, reagues dhe i shpejtë, të gjitha cilësitë që së shpejti do të jenë të dobishme në Serie A. /ORAinfo/

Komento: