Milan kundër Gattusos, po e shet mesfushorin 20 milionësh

17:31 | 10 Janar 2019

Mesfushori turk i Milanit, Hakan Calhanoglu është ka tkhyer përsëri interesimin e klubit gjerman Leipzig.

Calhanoglu deklaroi dy ditë më parë se ai ishte duke qëndruar në Milano pasi u pretendua se Gennaro Gattuso kishte vënë veton ndaj lëvizjes së tij në Leipzig.

Megjithatë, Calciomercato beson se ekziston një projekt-marrëveshje për turkin që të kthehet në Bundesliga në një marrëveshje me vlerë afër 20 milionë eurove, përcjell ORAinfo.

Për më tepër, 25-vjeçari po bëhet gjithnjë e më i bindur nga perspektiva e bashkimit me Leipzig, të cilët rënditën në vendin e katërt.

Megjithatë, faqja e internetit paralajmëron se Gattuso mbetet ‘pengesa më e madhe’ dhe Calhanoglu synon të flasë me babanë e tij të futbollit përpara se të pranojë ofertën, në mënyrë që të mos e tradhtojë atë.

Bosi i Rossonerëve konsiderohet të ketë ringjallur mesfushorin sulmues sezonin e kaluar. /ORAinfo/

Komento: