Milan mbetet me “gishta në gojë”, gjiganti evropian i vihet pas Moratas

16:59 | 14 Dhjetor 2018

Alvaro Morata, do të jetë i mirëpritur në Barcelonë nëse ekipi i Chelseat vendosë ta largojë atë nga Premier Liga thotë ylli i Barcelonës,Jordi Alba përcjell ORAinfo.

26-vjeçari ka qenë i lidhur me një transferim në janar tek gjigantët e La Ligas dhe te klubi i Serie A, AC Milan.
Sulmuesi spanjoll ka kohë që po përpiqet , por që nuk po arrin që të përshtatet me lojën dhe jetën në Stamford Bridge.

Për këtë arsyeje, me shumë gjasë ai do të vendosë të largohet në janar nga Anglia. Mbetet për tu parë se në cilin ekipi do të përfundoj Morata./ORAinfo/

Komento: