Milan merr lajmin e madh nga FIFA

14:40 | 05 Janar 2019

Më në fund, Milani ka disa lajme të mira nga FIFA, pasi Trabzonspor është urdhëruar të paguajë 12 milion euro të papaguara për Juraj Kucka dhe Jose Sosa përcjell ORAinfo.

Marrëveshjet ishin mbërthyer në harresë që nga vera e vitit 2017, kur klubi turk bleu sllovakishtin për 5 milion euro dhe argjentinasin për 7 milion euro.

Sipas La Gazzetta dello Sport, Trabzonspor më në fund ka reflektuar dhe ka paguar shumën e humbur pas dy paralajmërimeve nga FIFA.

Ata kishin qenë të kërcënuar me një bllok të transferimeve dhe gjobë të rëndë nëse nuk i përmbushën borxhet e tyre ndaj Milanit./ORAinfo/

Komento: