Milan merr lajmin e madh, ylli i madh po kthehet në Seria A

16:55 | 10 Maj 2019

Emerson Palmieri, mbrojtësi i majtë i Chelseas, foli për Juventusin mbrëma pasi fitoi penalltinë kundër Frankfurtit.

Lojtari që po kërkohet nga Juventusi, Milani ka treguar se do të kthehet në Seria A, përcjell ORAinfo.

“Në Itali ka skuadra të mëdha, vitin e kaluar Napoli u afrua me Juve Interi po afrohet, por Juve gjithmonë kanë dëshmuar se janë më të mirët Është e vështirë t’i mposhtin ata, gjithmonë duan të fitojnë gjithçka dhe për tetë vjet ata kanë ishte skuadra numër një “, deklaroi ai.

Verën e kaluar, ai ishte i lidhur vazhdimisht me një lëvizje për Bianconerët, pasi dukej për një moment që Alex Sandro do të largohej nga klubi. Megjithatë, Emerson përfundoi duke u bashkuar me Sarri në Chelsea ,

Këtë herë, megjithatë, ai është ende i lidhur me një transferim. Në Itali, skuadra e Milanit dhe Juventusit kanë treguar interesim, edhe pse Chelsea dëshiron ta mbajë lojtarin për shkak të ndalimit të transferimit të tyre./ORAinfo/

Komento: