Milan merr lajmin e zi – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan merr lajmin e zi

18:56 | 28 Dhjetor 2018

Leonardo iu ka thënë tifozëve të Milanit të mos presin nënshkrime të mëdha në janar , jo sepse nuk duan, por sepse ata nuk munden përcjell ORAinfo.

Kuqezinjtë janë nën kontrollin financiar të Fair Play, kështu që nuk do të ketë investim të madh në skuadrën e Gennaro Gattuso muajin e ardhshëm.

“Ne nënshkruam Lucas Paqueta në tetor dhe morëm një letër në të cilën ata [UEFA] diskutuan për atë lloj investimi,” zbuloi drejtori teknik Leonardo, duke folur me gazetarë të ndryshëm në Milanello.

“Deri tani ne nuk kemi marrë paratë e fituara nga UEFA. Nuk do të ketë nënshkrim të madh. Duhet të punojmë për mundësitë.

“Tregu janar është i komplikuar, kështu që ne duhet të jemi vigjilent ndaj mundësive.

“Ne kemi 30 lojtarë në skuadër tani, kështu që patjetër duhet të ketë disa daljet. Ne nuk do të blejmë, jo sepse nuk duam, por sepse nuk mundemi”, ka thënë Leonado./ORAinfo/

Komento: