Milan merr përgjigje për ‘Pirlon e ri’ – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan merr përgjigje për ‘Pirlon e ri’

13:26 | 15 Shkurt 2019

Po vlerësohet si ‘Pirlo i ri’. Lojtari i Brescia, Sandro Tonali po tërheq vëmendjen e të gjithëveduke shtyrë klubet e mëdha të përdititin ofertë për transferimin e lojtarit.

Interesim për lojtarin kanë shprehur, Milani, Interi, Juventusi, Chelsea dhe Liverpooli, përcjell ORAinfo.

Lojtari nga Serie B ka qenë shumë mbresëlënës me performancat e tij dhe fitoi një thirrje deri në anën e fundit të Roberto Mancinit në Itali.

Duke folur për temën e të riut, kryetari i Brescia Massimo Cellino tha se kohën e fundit ka shumë presion ndaj lojtarit.

“Tonali, duhet ta mbroj atë, ai është i mirë, por ka aq shumë presion ndaj tij dhe në kohët e fundit nuk më pëlqen, ai nuk duhet të jetë i kënaqur, por gjithnjë përpiqet të përmirësohet. Unë jam veçanërisht i kënaqur me të rinjtë, ka pak fjalë për Cistana, një mbrojtës i cili do të udhëheqë rrugën, por ata gjithashtu shtypin Semprini dhe Viviani. Brescia ka një traditë të madhe dhe unë jam duke punuar për të forcuar çerdhen”, tha ai. /ORAinfo/

Komento: