Milan merr super lajm para ndeshjes me Lazion, ja kush po rikthehet – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan merr super lajm para ndeshjes me Lazion, ja kush po rikthehet

15:49 | 10 Prill 2019

Trajneri i Milanit, Gennaro Gattuso thuhet se do të startojë me qendërmbrojtësin Mattia Caldara kundër Lazios.

Pas humbjes së tyre ndaj Juventusit, e cila ishte e treta e tyre në katër ndeshjet e fundit, Milani po përgatitet për përplasjen e madhe me katër rivalët e Lazio.

Goal raporton se Gattuso është gati të hyjë në ndryshimet e para të ndeshjes të së shtunës, mes tyre ish-tifozja Atalanta që zëvendësoi Mateo Musacchio në zemër të mbrojtjes së rossonerëve, përcjell ORAinfo.

24-vjeçari është goditur me një lëndim të Akilit këtë sezon dhe ka bërë vetëm një paraqitje të mbushur këtë mandat kundër Dudelange në Europa League, por ai u kthye në trajnim një muaj më parë.

Gattuso gjithashtu shpreson që Gianluigi Donnarumma dhe Andrea Conti të shërohen nga lëndimet e tyre në kohë për fundjavën. /ORAinfo/

Komento: