Milan merr vendim shokues për Donnarumman

18:08 | 10 Maj 2019

Donnarumma mund të largohet nga Milani.

Milani ndodhet aktualisht në vendin e 5 në renditje dhe jashtë zonës Champions. Në rast mos kualifikimi për sezonin e ri problemet për Milanin do të shtohenin akoma më shumë.

Një problem që mund të ndikojë direkt në merkaton dhe të ardhurat e klubit.

Kuqezinjtë janë nënmbrikqyrjen e rrept të UEFA-s përsa i përketë “Fair Play Financiar” dhe nuk mund të bëjnë shpenzime të tepruara. Në këtë mënyrë Milani duhet të sakrifikojë lojtarë për të blerë të tjerë. Lojtari më i kërkuar i skuadrës është padyshim portieri Donnarumma.

Porieri italian rrezikon të largohet në rast se skuadra nuk arrin një vend në Champions League sezonin e ardhshëm.

Komento: