Milan merr vendim shokues për Donnarumman – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan merr vendim shokues për Donnarumman

16:23 | 05 Janar 2019

E ardhmja e Gianluigi Donnarumma në Milan është ende e pasigurtë, kështu të paktën raporton Gazzetta dello Sport, përcjell ORAinfo .

Milan mund të vendosë të shesë portierin e tij jashtë vendit për 40 milionë euro, në mënyrë që të gjenerojë një fitim të pasur kapital.

Donnarumma, ende vetëm 19 vjeç dhe ka luajtur 121 ndeshje rresht në Ligën e Kampionëve dhe ka luajtur 90 minuta të plota edhe në Seria A.

Mbetet të shihet se çfarë do të ndodh saktësisht me të ardhmen e tij./ORAinfo/

Komento: