Milan mposhtë keq Interi, në minutat e fundit ia merr lojtarin nga duart

20:32 | 22 Janar 2019

Sipas raporteve të fundit, AC Milan janë në bisedime të avancuara për të nënshkruar mesfushorin 21-vjeçar të PSV Eindhoven, Steven Bergwijn.

I riu ka tërhequr interesimin e disa klubeve të mëdha këtë sezon, duke shënuar nëntë gola në 17 ndeshje në ligë përcjell ORAinfo.

Rivalët e qytetit AC Milan dhe Inter janë të dyja ekipet që e duan lojtarin, edhe pse raportet e reja nga TeleRadioStereo dhe Antenna pundit Davide Russo de Cerame sugjerojnë se Rossonerët janë tashmë në ‘negociata të avancuara me rossonerët.

Ai shton se Bergwijn është afër arritjes në kredi, e cila ka një mundësi për të blerë 20 milion € përfshirë.

Meqenëse Milan tashmë kanë shpenzuar 70 milion euro këtë janar, duke sjellë dikë në kredi, do të ishte i zgjuar nga një perspektivë financiare./ORAinfo/

Komento: