Milan “mposhtë” United, po e transferon yllin e madh

12:17 | 21 Janar 2019

Sipas Tuttosport, Djajtë Kuq janë gjithashtu të përfshirë në lojtarë që janë të lidhura me klubet e Serie A.

Futbollisti i yllit të Psv , Steven Bergwijn, për shembull, është shfaqur si një objektiv i lartë për Ole-Gunnar Solskjaer dhe Gennaro Gattuso.

Sulmuesi holandez ka 10 gola dhe nëntë asistime në 25 paraqitje me Psv deri tani këtë sezon dhe çmimi i tij është mbi 20 milionë euro përcjell ORAinfo.

Megjithëse Ferreira Carrasco është objektivi prioritar i Milanit për muajin janar, paga prej 10 milionë eurosh e yllit të Belgjikës ka bindur Leonardo që të kërkojë gjetjen e një anëtari të ri për sulmin e Diavolit.

Psv mund të bjerë dakord të shesë lojtarin në janar, por AC Milan mund të nënshkruajë lojtarë me kredi me opsionin për të blerë, një opsion që nuk mund të kënaqë Psv./ORAinfo/

Komento: