“Milan mund ta fitojë Champions League” – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

“Milan mund ta fitojë Champions League”

16:36 | 31 Dhjetor 2018

Agjenti i Ricardo Rodriguez, Gianluca Di Domenico foli Milannews.it për klientin e tij si dhe trajneri i Milanit, Gennaro Gattuso përcjell ORAinfo.

“Kritikimi i Gattusos është çmenduri, për mua ai është një trajner i cili mund të fitojë Ligën e Kampionëve, ai nuk ka asgjë për të xhelozuar me trajnerët e tjerë që kanë fituar këtë kupë në të kaluarën, “tha ai.

“Në botën e futbollit ku ka aq shumë ekspozim dhe shumë rreziqe, një trajner i tillë është thelbësor. Në fakt, të gjithë lojtarët e Milanit janë rritur që nga ardhja e Gattusos.

“Kritikimi i Rodrigues është gjithashtu çmenduri, ai është në qendër të fazës së vendosjes së Milanit, ai merr të gjitha në situata të vështira dhe arrin t’i bëjë ato të lehtë, por në Milano, secili ka punën e tij, puna e

“Rodriguez është të mbrohet kryesisht dhe pastaj dhe në kohë krijojnë situata të mbivendosura, Ai është unik në Itali dhe Evropë për qetësi në menaxhimin e topit, Ai është i vetmi që e bën këtë qetësi” , ka thënë agjenti i tij./ORAinfo/

Komento: