Milan mund ta transferojë super-lojtarin pas asnjë cent

15:44 | 15 Dhjetor 2018

Cesc Fabregas pranoi se roli që ai ka në Chelsea fatkeqësisht nuk është i duhuri, prandaj një kalim te Milani është i mundshëm në janar përcjell ORAinfo.

Mesfushori është duke u përdorur me kursim nga Maurizio Sarri dhe foli me gazetarët pas barazimit të Europa League të së enjtes.

“E di se çfarë është roli im. Për fat të keq, nuk është ajo që dua.
“Por, po përpiqem të bëj atë që mundem. Është një situatë e vështirë për mua, natyrisht. Unë jam duke luajtur kupat dhe Europa League.

“Unë gjithmonë do të jem aty duke treguar fytyrën time kur të jetë e nevojshme dhe nëse vjen koha, vjen koha. Ne do të shohim se çfarë ndodh “, ka thënë spanjolli.

Drejtori i Milanit Leonardo nuk e mohoi se ai ishte “duke e vlerësuar” situatën e Fabregas dhe shumë nëse do të jetë poshtë kostos.

Sipas Tuttomercatoweb, Rossonerët janë të përgatitur vetëm për ta marrë atë në hua, falas ose për rreth 4 milionë euro në janar./ORAinfo/

Komento: