Milan- Napoli, statistikat favorizojnë rosonerët – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan- Napoli, statistikat favorizojnë rosonerët

12:15 | 26 Janar 2019

Serie A do të dëshmojë një takim të madh në garën për katër të parët, ku Milan do të presë sot Napolin në San Siro.

Napoli aktualisht është i dyti në tabelë, me rossonerët e katërt.

Një fitore për Milanin mund t’i shohin ata brenda vetëm dhjetë pikave larg Napolit dhe tre pikave të Interit.

Ka pasur gjithsej 70 takime të mëparshme midis Milanit dhe Napolit në San Siro në Serie A, ku Rossonerët kanë fituar 32 fitore në 14-të të Napolit. Ka pasur gjithashtu 24 barazime, përcjell ORAinfo.

Milan vjen në këtë lojë pas dy fitore të njëpasnjëshme. Vetëm një herë këtë sezon ata siguruan tre fitore të njëpasnjëshme, që vijnë mes tetorit dhe nëntorit.

I vetmi takim i mëparshëm midis Gennaro Gattuso dhe Carlo Ancelotti si trajnerë ishte gjatë takimit të mëhershëm të këtij sezoni, të cilën e fitoi 3-2 Napoli.

Traineri i tanishëm i Rossonerëve në fakt ka bërë 221 paraqitje në Serie A duke luajtur nën Carlo Ancelottin (131 fitore, 56 barazime dhe 34 humbje)

Formacionet e parashikuar

AC Milan: 4-3-3 – Formacionet e mundshme: Donnarumma, Conti, Musacchio, Romagnoli, Rodriguez; Kessie, Bakayoko, Paqueta; Suso, Cutrone, Calhanoglu

Napoli: 4-4-2 – Formacionet e parapëlqyera: Meret; Malcuit, Albiol, Koulibaly, Ghoulam; Callejon, Ruiz, Diaëara, Zielinski, Insigne, Milik. /ORAinfo/

Komento: