Milan në Champions League? Elliott harxhoi një “mal me para” – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan në Champions League? Elliott harxhoi një “mal me para”

10:51 | 11 Shkurt 2019

Rossonerët nuk heqin dorë nga Champions League.

Duke pritur për ndeshjen e madhe në Bergamo javën e ardhshme, rossonerët nuk patën problem me Cagliari të riftoi vendin e 4 në Seria A,përcjell ORAinfo.

Një super 2019 deri më tani, me një rritje eksponenciale dhe një kthim të përgjithshëm në krahasim me lojërat e fundvitit.

Siç tregohet nga Corriere dello Sport, 70 milion euro të investuar nga Korporata Menaxhimit Elliott ishin themelore për Rossonerët që të ringjallen.

Por nuk është vetëm kjo. Në shënimet kryesore Krzysztof Piątek Paquetá dhe Lucas janë bashkuar një numër faktorësh, ku në secilin prej tyre ka qenë i dobishëm Gennaro Gattuso.

Qëndrueshmëria e Milanos është në fakt rezultat i punës së tij, intuita e Tiemoué Bakayoko e Paquetá dhe një performancë e plotë e një Donnarumma Gianluigi ./ORAinfo/

Komento: