Milan në panik, Man Utd me super ofertë për transferimin e yllit të ekipit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan në panik, Man Utd me super ofertë për transferimin e yllit të ekipit

09:53 | 30 Tetor 2020

Manchester United është i gatshëm të dyfishojë pagën e krijuesit të Milanit Hakan Calhanoglu në mënyrë që ta transferoj atë.

La Gazzetta dello Sport raportoi në fillim të javës se si ka një distancë të konsiderueshme midis Milanit dhe Calhanoglu për rinovimin e kontratës së tij, përcjell ORAinfo.

Rossonerët kanë paraqitur një ofertë prej 3 milionë euro neto në sezon plus bonuse, ndërsa lojtari turk dëshiron rreth dyfishin e kësaj.

Edhe pse dëshira e lojtarit është të qëndrojë në Milano edhe për disa vite, Manchester United ka përgatitur një marrëveshje pesë-vjeçare për transferimin e lojtarit.

Sipas shitësit spanjoll TodoFichajes. com, United është vërtet i gatshëm të dyfishojë pagën e mesfushorit dhe menaxhmenti i tyre është ‘joshur’ nga ideja për të qenë në gjendje të zbresë një lojtar të një cilësie të tillë në një transferim falas.

Agjenti i lojtarit Gordon Stipic tashmë është kontaktuar nga ‘Djajtë e Kuq’, pretendon raporti, por pas një sezoni deri më tani me katër gola dhe tre asistime në tetë ndeshje zyrtare, për momentin Calhanoglu nuk është në disponim për kompromis. /ORAinfo/

Komento: