Milan në pritje, Sarri merr vendim shokues për Fabregas – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan në pritje, Sarri merr vendim shokues për Fabregas

18:15 | 03 Janar 2019

Menaxheri i Chelseat, Maurizio Sarri, ka kërkuar që mesfushori Cesc Fabregas të qëndrojë me klubin.

31-vjeçari nuk ka qenë i kënaqur me rolin e tij në Stamford Bridge këtë sezon, pasi që përforcimet e sezonit të Jorginho dhe Mateo Kovaçiç e kanë shtyrë Fabregasin poshtë renditjes përcjell ORAinfo.

“Unë dua që ai të qëndrojë, nuk e di vendimin përfundimtar të Cesc dhe klubin natyrisht,” tha menaxheri.
Rikujtojmë se për shërbimet e spanjollit ka kohë që është i intersuar Milani që është i gatshëm të ofrojë 10 milionë për të.

Rossonerët kanë nevojë për një mesfushor të tillë me përvojë në ekipin e tyre dhe e shohin Fabregas si ideal ./ORAinfo/

Komento: