Milan në “radar” ka mesfushorin që po e bën “namin” – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan në “radar” ka mesfushorin që po e bën “namin”

17:05 | 15 Janar 2019

Sipas asaj që është raportuar nga Tuttosport sot, AC Milan po ëndërron një mesfushor të ri të talentuar qendror për të përforcuar në ekipin e tyre dhe ka kthyer vëmendjen e tyre për mesfushorin italian të Italisë, Lorenzo Pellegrini.

Që nga bashkimi me romën nga Sassuolo, Pellegrini ka dominuar me performancat e tij të fuqishme dhe potencialin e lartë përcjell ORAinfo.

Në verë, Manchester United ishte i lidhur fort me një lëvizje për italianin, i cili ka një klauzolë lirimi prej 30 milion euro në kontratën e tij aktive deri në korrik.

Milan mund të mos godasë në këtë treg, por me siguri do të shikojë për të ardhmen dhe verën e ardhshme për të parë nëse ata duan të futen për transferimin e numrit 7 . /ORAinfo/

Komento: