Milan në zi!!

23:45 | 11 Janar 2019

Milan janë në zi pas vdekjes së mjekut të vjetër të skuadër, Giovanni Battista Monti, i njohur për të gjithë si Ginko përcjell ORAinfo.

Ai ka vdekur në moshën 79 vjeçare, duke kaluar 32 nga ato vite në Milano, duke filluar nga viti 1966.

Monti i la Rossonerët në vitin 1998 me Fabio Capellon si trajnerin e tij të fundit.

Ginko pseudonimi u dha së pari nga Nereo Rocco dhe është emri i personelit të policisë në librin komik Diabolik./ORAinfo/

Komento: