Milan nis festën: Piatek nesër ateron në San Siro – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan nis festën: Piatek nesër ateron në San Siro

21:01 | 21 Janar 2019

Sulmuesi polak i Genoas, Kryzstof Piatek nesër pritet të arrijë në San Siro.

Mediat në Itali bëjnë të ditur se tashmë është kryer çdo gjë për transferimin e Piatek në Milan, përcjell ORAinfo.

Piatek nesër pritet t’i kryej testet mjekësore në Milan, ku më pas pritet të nënshkruajë kontratën me rosonerët.

Leonardo dhe Maldini kanë identifikuar sulmuesin, i cili ka shënuar 13 gola të Serie A pas bashkimit me Genoan verën e kaluar, si zëvendësim ideal i Argjentinasit në tregun e transferimeve të janarit.

Megjithatë, të premten e kaluar, përfaqësuesit e Genoa të kryesuar nga presidenti Preziosi takuan Leonardo, Maldini dhe Ivan Gazidis për të negociuar një marrëveshje, me të cilën marrëveshja ishte një lëvizje e përhershme për një tarifë prej rreth 35 milionë euro.

Piatek pritet të bëjë një hap të madh në aspektin e pagës. Në Luigi Ferraris, zbulesa polake fitoi 500 mijë euro në sezon. Ndërkohë, në Milano, ai do të nënshkruajë një kontratë pesëvjeçare me vlerë 2 milionë euro në sezon, katër herë më shumë. /ORAinfo/

Komento: