Milan nuk e ka idenë, në skuadër “snajperistin”e rrezikshëm – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan nuk e ka idenë, në skuadër “snajperistin”e rrezikshëm

16:33 | 05 Shkurt 2019

Krzysztof Piątek shënoi tre gola në dy ndeshje me Napoli dhe një takim me Romën.

Në të njëjtin numër të ndeshjeve të para, Mario Balotelli shënoi katër gola përcjell ORAinfo.

Në shekullin 21, më shumë se 30 sulmues kanë luajtur në Milano, por edhe Andriy Shevchenko dhe Zlatan Ibrahimović filluan më pak gola se Piątek.

Krzysztof Piątek ka filluar me kujdes, ai nuk ka shënuar në debutimin në fanella e tjera . Në takimin e dytë, dhe i pari në përbërjen bazë, ai ishte i pandalshëm dhe mbërthye dy golat e Napolit (2: 0).

Të dielën ai shtoi një goditje të tretë – kundër Romës (1: 1). Në 20 vitet e fundit, vetëm një sulmues ka filluar në Milano në mënyrë më efikase, por është më mirë që të presin për një të ardhme të ndryshme nga ai. Ky snajper është Mario Balotelli./ORAinfo/

Komento: