Milan nuk e vlerësoi, ekipi i ri po e blenë përfundimisht kartonin e sulmuesit të madh – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan nuk e vlerësoi, ekipi i ri po e blenë përfundimisht kartonin e sulmuesit të madh

19:23 | 08 Shkurt 2019

André Silva dëshironte fort të largohej nga Milanello për të pasur më shumë hapësirë, pas një sezoni të parë dështues të Rossonerëve .

Ai zgjodhi të shkonte në Sevilla, një ekip që shpesh e di se si t’i vlerësojë lojtarët e tyre përcjell ORAinfo.

Sulmuesi portugez kishte një fillim të mirë: 7 gola në 7 ditët e para të Ligës.

Ish numri 9 i Milanos dukej menjëherë i qetë në Andaluzi, aq shumë sa që drejtori sportiv Joaquin Caparros tha se do ta blinte kartonin e tij.

Lojtari në ligë nuk ishte në gjendje të mbante të njëjtën vazhdimësi të arritur fillimisht. Në tetor 2018 ai nuk ka shënuar, atëherë ai arriti të shënojë më 25 nëntor me një gol vendimtar në Valladolid.

Në dhjetor përsëri agjërim në Liga, deri në rrjetin e 26 janarit 2019 në 5-0 kundër Levantit.

Në mes të shënuar në Kupën e Mbretit kundër Villanovense modeste dhe kundër Athletic Bilbao. Pas këtyre statistikave, MIlan i ka rënë pishman që e shiti yllin portugez./ORAinfo/

Komento: