Milan nuk heq dorë për transferimin e sulmuesit të madh, ja çfarë ka bërë tani – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan nuk heq dorë për transferimin e sulmuesit të madh, ja çfarë ka bërë tani

11:02 | 15 Janar 2019

Kthimi i Alexandre Pato në Milan u duk se u shty për një kohë të pacaktuar kur u zbulua disa muaj më parë se Rossonerët kishin hequr dorë nga Pato pasi e dëshironin kthimin e Zlatan Ibrahimoviç.

Në fund të fundit, Pato u zhduk dhe Ibrahimoviç përfundimisht nënshkroi një marrëveshje të re me LA Galaxy, përcjell ORAinfo.

Megjithatë, La Repubblica raporton se ka ende mundësi për kthimin e Patos në Itali, me lojtarin në gjendje të lirë nga kontrata e tij dhe të shkojë në Milan për asnjë tarifë transferimi.
Megjithatë, me vetëm dy javë të dritares, duket e pamundur që ai të bëjë një lëvizje – të paktën në këtë dritare.

Milan është në kërkim të një sulmuesi dhe gjtë afatiti të janarit pritet të bëjnë një lëvizje. /ORAinfo/

Komento: