Milan nuk sprapset, i beson këtyre personave pavarësish krizave

12:58 | 07 Janar 2019

Franck Kessie, thotë se Gennaro Gattuso është një trajner i madh dhe Milan beson në aftësinë e Gonzalo Higuain për të arritur ata në Ligën e Kampionëve përcjell ORAinfo.

Gattuso e ka udhëhequr Milanin mirë këtë sezon me disa momente krize, ndërsa Higuain kohët e fundit ka pasur mungesë të golave .

“Gattuso është një trajner i madh”, tha Kessie për Calcio2000.

“Në përgjithësi, kur luani, Trajneri gjithmonë ju pëlqen … por ai është një djalë i ndershëm.

“Me të nuk mund të përqendrohesh. Nëse nuk jep gjithçka, ai bërtet te ti. Sapo të përfundojë puna jonë, ai ju lë të lirë për të bërë çfarë të doni.

“Higuain është një kampion i madh, ai është shumë i mirë dhe një profesionist i vërtetë. Ne besojmë në të aq shumë dhe e dimë se ai mund të na çojë përpara.

“Duke luajtur në San Siro ju jep emocione të mëdha. Kur mendoni se 70.000-80.000 tifozë po ju shikojnë, kjo ju bën përshtypje.

“Ajo ka një histori të pabesueshme dhe ju e ndjeni kur luani atje. San Siro nuk është si stadiume të tjera, është ndryshe.

“Ne vendosëm objektivin e kualifikimit për Ligën e Kampionëve në fillim të sezonit dhe ne duhet të bëjmë gjithçka për ta bërë atë të ndodhë”, ka thënë Kessie./ORAinfo/

Komento: