Milan ofron te gjigantit i madh Silvan – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Milan ofron te gjigantit i madh Silvan

18:19 | 13 Gusht 2019

Sulmuesi i Milanit, Andre Silva raportohet se i është ofruar Valencias si një zëvendësim për Rodrigo Moreno të lidhur me një kalim te Atletico Madrid.

Mediat spanjolle e konsiderojnë transferimin e Rodrigos në 60 milion € në Atleti si një marrëveshje të bërë, përcjell ORAinfo.

Së bashku me lejimin e Angel Correa të largohet nga Atletico Madrid për Milanin me 55 milion €, ai gjithashtu lë efektivisht Napolin si pretendentët kryesorë për yllin e Real Madridit James Rodriguez.

Tani gazeta spanjolle AS dhe La La Gazzetta dello Sport sugjerojnë që Valencia mund të zëvendësojë Rodrigo Moreno me sulmuesin e Milanit Andre Silva.

Portugezi kaloi sezonin e kaluar me Sevilla, të cilët nuk morën mundësinë e tyre për të blerë në fund të sezonit.

23-vjeçari shënoi 11 gola me tre asistime në 40 paraqitje konkurruese gjatë shqiptimit të huasë vitin e kaluar./ORAinfo/

Komento: