Milan-Piatek, vjen është lajmi i fundit nga Italia

23:30 | 15 Janar 2019

Sky Sport Italia këmbëngul se Genoa nuk do të lejojë që Krzysztof Piatek të bashkohet me Milanin për më pak se 40 milionë euro plus bonuse, duke hedhur poshtë çdo hua me marrëveshje opsioni.

Ka pasur raporte në Poloni sot se lëvizja e Piatek në San Siro ishte e afërt, me një kredi shumë të shtrenjtë me mundësi për të blerë në fund të sezonit përcjell ORAinfo.

Kjo do të thotë se Milan duhet të sigurojë një shumë të madhe parash për ta arritur marrëveshjen.

Për shkak se të dy klubet janë të afërt dhe rregullisht bëjnë marrëveshje, ata mund të bien çmimin e tag në € 40 milion plus bonuse, e cila do të ishte shumë e ndërlikuar për rossonerët për të mbështetur.

Milan nuk do të lejojë që Gonzalo Higuain të shkojë në Chelsea nëse nuk kanë gjetur një zëvendësim./ORAinfo/

Komento: