Milan po e sakrifikon këtë lojtar, për ta tranferuar lojtatin që po e kërkonë e gjithë bota

12:19 | 15 Janar 2019

Milan thuhet se ka konsideruar shitjen e Hakan Calhanoglu në RB Leipzig për 22 milionë euro dhe riinvestimin e këtyre parave ndaj sulmuesit të Genoa, Krzysztof Piatek.

Sipas Tuttomercatoëeb, Leipzig mbeten të interesuar në Calhanoglu dhe kanë ngritur ofertën e tyre në 22 milionë për ish-Bundesliga, përcjell ORAinfo.

Faqja e internetit shpjegon se pavarësisht dëshirës së Gennaro Gattuso për të mbajtur mesfushorin turk, dalja e tij mund të mbledhë fonde për sulmin ndaj Piatek, i cili është zgjedhja e parë e Milanit për të zëvendësuar Gonzalo Higuain.

Rossonerët nuk janë në gjendje të spërkasin paratë e gatshme pa e bërë shitjen këtë muaj pasi UEFA i ka gjobitur ata 12 milionë euro për shkelje të rregullave të FFP. /ORAinfo/

Komento: