Milan po e shet dështakun, për ta transferuar yllin që po kërkon Inter – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan po e shet dështakun, për ta transferuar yllin që po kërkon Inter

17:04 | 27 Janar 2019

Milan thuhet se është i gatshëm të lejojnë mesfushorin veteran Riccardo Montolivo të largohet nga klubi për Kinën dhe mund të financojë një lëvizje për Yannick Carrasco përcjell ORAinfo.

34-vjeçari Montolivo u bashkua me Milanin nga Fiorentina në 2012 dhe ka qenë një pjesë e rëndësishme e fushës së mesfushës së klubit përpara se të mbërrinte Rino Gattuso në klub.

Corriere dello Sport deklaron se dy klube kineze janë të gatshme të marrin Montolivon nga Milano.

Klubet kineze janë të gatshëm të dyfishojnë pagat e tij dhe Montolivo është në kërkim të konsiderojë këto opsione, sepse ata do të rindezin karrierën e tij dhe do të ofrojnë një paketë financiare më të madhe.

Milan gjithashtu do të dëshirojë ta shesë lojtarin në një përpjekje për të sjellë Carrasco në San Siro./ORAinfo/

Komento: