Milan po e shet super yllin për të transferuar dështakun e Chelseas – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan po e shet super yllin për të transferuar dështakun e Chelseas

15:32 | 08 Shkurt 2019

Milan thuhet se ka shitur Franck Kessie për të financuar një transferim të përhershëm për lojtarin e Chelsea, Tiemoue Bakayoko.

Sipas Corriere dello Sport, Bakayoko e ka tejkaluar Kessie në rëndësi dhe Milan do të preferonte ta mbante Bakayokon, përcjell ORAinfo.

Gazeta shkruan se mund të ketë hapësirë për një marrëveshje shkëmbimi, duke pasur parasysh që Blues me të vërtetë pëlqen ish-mesfushorin e Atalantas, Kessi.

Rossonerët kanë një opsion prej 40 milion euro për të blerë 24-vjeçarin, por aktualisht nuk mund ta përballojnë atë pas marrëveshjeve të fundit për Lucas Paqueta dhe Krzysztof Piatek.

Kessie, nga ana e tij, do të zëvendësohet nga Hector Herrera i Porto, i cili ka qenë i lidhur me kalimin e tij këtë verë. /ORAinfo/

Komento: