Milan po e transferon ish sulmuesin e Juventusit dhe Napolit

18:07 | 10 Dhjetor 2018

Milan janë duke menduar për Fabio Quagliarellën. Pista që çon në Zlatan Ibrahimoviç është pothuajse e harruar, siç konfirmohet nga drejtori teknik i klubit Leonardo pas barazimit kundër Torinos.

Rossonerët po vlerësojnë alternativat, dhe ai është lojtari i Sampdorias.

Ish sulmuesi i Napolit dhe Juventus ka një kontratë me Sampdorian që skadon më 30 qershor 2019, dhe nuk ka rinovuar ende marrëveshjen, përcjell ORAinfo.
Menaxhimi i klubit me bazë në Genoa ka propozuar një zgjatje njëvjeçare, ndërsa vetë lojtari do të donte dy.
Lojtari thuhet se ishte afër Milanit edhe gjatë verës së kaluar, duke pasur parasysh se ish-drejtori sportiv Massimiliano Mirabelli mendoi fuqishëm për nënshkrimin e lojtarit.

Quagliarella është një profil që vlerësohet edhe nga Leonardo, pasi ai është në gjendje të garantojë qëllimet dhe ndihmat, siç ka bërë gjithmonë.

Këtë sezon, duke shtuar dy statistikat, vetëm Cristiano Ronaldo është duke bërë më mirë se ai, me 15 pikë në mes golave dhe ndihmave, ndërsa italiani ka 13.

Përveç kësaj, Quagliarella mund të jetë gjithashtu i dobishëm në Ligën e Evropës, duke pasur parasysh se ai mund të përfshihet në listën e re për gjysmën e dytë të garës nëse Milan e arrin atë.

Sipas asaj që u mësua nga Calciomercato, tashmë ishte kontaktuar me agjentin e lojtarit, Beppe Bozzo.
Ideja është e nxehtë dhe nëse CEO i ri Ivan Gazidis jep mbështetjen e marrëveshjes, një veprim mund të materializohet në janar, për t’i ofruar Gattusos një zgjedhje shtesë. /ORAinfo/

Komento: